Ahoj.
Po roku som sa opäť rozhodol zmeniť obsah stránok. Tu je výsledok ...

Zhodnotenie predchádzajúcej činnosti
Stránky sú navštevované. Som rád ak niekomu niečo pomohlo.
Som rád, že sa nájdu ľudia ktorí napíšu ak im niečo nejde. Snáď som poradil a snáď to aj rozbehali.
Podľa ohlasov Vás naozaj trápi môj PRAVOPIS !!! Vďaka za snahu o nápravu a za všetky hlášky, dobre myslené, nápomocné a šetrné upozorňujúce maily. Bolo ich dosť. Som proste dostatočne pomalý na to, aby bola uskutočnená rýchla náprava. (bek je v slovníku cudzích slov uvádzaný ako obranca alebo tiež hráč, ktorý hrá vzadu) slovko beko je odvodené od slovka bek. Nedochádza ? Nevadí. Si proste tiež bek. Toto je aj vysvetlenie pre ludi ktory sa pytaju ci to je beco alebo beko ? Proste beko.

O čom je linux ?
Alebo prečo je v človeku zakorenená túžba po slobode ? Čítal som, že linux je práve o tom byť slobodný. Nebyť otrokom uzatvoreného kódu. Vedieť, myslieť a cítiť sa slobodne o tom to snáď je ...

Môj pohľad na najrozšírenejší operačným systémom na PCčko:
S operačným systémom, ktorý sa snaží všetko maximálne zjednodušiť sa stávam užívateľom, ktorým sa stále viac vzďaľujem od reálneho jednoduchého používania na vsugerovanú predstavu jednoduchého používania. Začínam myslieť v systéme, ktorý vyzerá tak, že problém ktorý vznikne na PC neviem riešiť ale tuším ako sa to dá ochcať. Takto ale veci iba odďalujem od riešenia. Preto som sa rozhodol pre zmenu.

Prečo meniť svoj operačný systém, keď som s ním spokojný ?
Nemeň ho. Nemáš dôvod.

Prečo skúsiť nový operačný systém ?
"Ako môžeš vedieť, či je niečo zlé alebo dobré. Skús a uvidíš." Niečo to strašne pripomína ? Že by Adam a Eva ? Páči sa mi veta: Uč sa na cudzích chybách. Podľa môjho názoru je to pekná blbosť. Aj chyby sú dobré. Ak ich urobíš sám, vieš kde sa to naozaj stalo. Môžeš to zmeniť. Predstav si dokonalý operačný systém. Nemožné. Výhra je len vtedy, keď vieš chybu napraviť. A to sa v linuxe darí.